head>
Takip Edin

Yapılacaklar Listesi

Eskişehir’de Nerede Kamp Yapılır? İşte Eskişehir’in Kamp Alanlar

Eskişehir de Kamp Nerede Yapılır
Yaz aylarında birçok vatandaş için ailesiyle veya arkadaşlarıyla kamp yapmak ayrı bir keyiftir. Sizler için Eskişehir’de kamp yapılan alanları araştırdık işte o alanlar..

 

Kimi doğayla başbaşa kalmak kimi ise sevdikleriyle hoş zaman geçirmek için kamp yapmayı tercih eder. Balık tutkunları için ise ayrı bir yeri vardır. 

Farklı yerlerde kamp yapmak isteyen veya güvenli kamp alanları arayanlar için Eskişehir’deki kamp alanlarını araştırdık. İşte o alanlar;

Akçeşme Bölgesi Yazılıkaya Köyü (Han İlçesi) 

Eskişehir’e 89 km mesafedeki Yapıldak köyüne vardıktan sonra güney batı yönünde Yapıldak Göleti yoluna girilir, 2,50 km sonra gölete varılmaktadır.

Kamp yerinde su yoktur, ayrıca göleti besleyen kuru dere yatağına da aniden gelebilecek su nedeniyle çadır kurulmamalıdır.

Kamp yerinde su var fakat tuvalet bulunmamaktadır. 

 

Avlakkaya Bölgesi (Mihalgazi İlçesi)

Eskişehir’in Han ilçesine bağlı Yazılıkaya Köyü, Frigler’e ait meşhur Midas Anıtı’na ev sahipliği yapmaktadır. Merkeze 73 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Kamp yerinde içme suyu ve tuvalet bulunuyor.

Taştepe Bölgesi Tandır Köyü (Tepebaşı İlçesi)

Eskişehir’in merkez ilçelerinden Tepebaşı ilçesine bağlı Tandır Köyünde bulunmaktadır. Merkeze 40 km uzaklıkta bulunan bu kamp yeri orman bölgeis olarak geçmektedir.

Karaören Göleti Çevresi Büyükyayla Köyü (Kırka, Seyitgazi İlçesi)

Eskişehir Afyon Karayolu 81. km deki Büyükyayla köyü sapağından köy yönünde devam ediyoruz ve 3,00 km sonra çam ağaçları içinde Karaören göletine varıyoruz.

Kamp yerinde su vardır fakat tuvalet bulunmamaktadır.

Yapıldak Göleti Çevresi Yapıldak Köyü (Seyitgazi İlçesi)

Eskişehir’e 89 km mesafedeki Yapıldak köyüne vardıktan sonra güney batı yönünde Yapıldak Göleti yoluna girilir, 2,50 km sonra gölete varılır.

Kamp yerinde su yoktur, ayrıca göleti besleyen kuru dere yatağına da aniden gelebilecek su nedeniyle çadır kurulmamalıdır.

Kamp yerinde su var, tuvalet yoktur.

 

Gökçekaya Barajı ile Porsuk ve Gürleyik Akarsuları Çevresi (Mihalıççık İlçesi)

Gökçekaya Barajı, Sakarya Nehri üzerinde, hidroelektrik enerji üretimi amacı ile 1967 – 1972 yılları arasında yapılmıştır. Beton kemer tipi olan barajın akarsu yatağından yüksekliği 158 metredir ve normal su kotunda göl alanı 20 kilometrekare ve yüzeyinin denizden yüksekliği 330 metre kadardır. 

Doğa yürüyüşleri ve kamp için tercih edilen yerlerden biri.

Kamp yerinde su var, tuvalet yoktur.

Sündiken Dağı Çevresi (Mihalıççık İlçesi)

Sündiken Dağları Eskişehir ilinin kuzeyinde batıdan doğuya doğru yaklaşık 120 km uzunluğundadır.

Ulaşım kolaylığı nedeniyle Sündiken Dağları’nın Bozdağ bölgesi; Muttalip–Hekimdağ (Taşköprü)–Bozaniç–Mayıslar–Laçin–Tandır–Yarımca– Karadere köyleri arasındaki alan en çok kullanılan bölümüdür.

Kamp alanı olarak da tercih edilmektedir. Kamp yerinde su var, tuvalet yoktur.

Türkmen Baba Dağı ve Çevresi Yukarı Kalabak Köyü  (Odunpazarı İlçesi)

Eskişehir’e 50 km uzaklıkta yer alan ve Kütahya yolu üzerinden Kızılinler tarafına dönüldükten sonra Aşağı Kalabak köyünden sonra Yukarı Kalabak köyüne ulaşılıyor. Burası Eskişehir’in meşhur içme suyu olan Kalabak Suyu’nun kaynağı.

Türkmen Dağı eteklerinde çeşmelerden suyunuzu içilebilmekte.

Kamp alanında su var fakat tuvalet yoktur.

Musaözü Barajı Musaözü Köyü (Tepebaşı İlçesi)

Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde Merkez İlçe’ye 21 km uzaklıkta 50 hektar büyüklüğünde bir piknik alanıdır.  Fakat kamp için de tercih edillmektedir. 1967 yılında tesis edilmiştir. 

Kamp yerinde su ve tuvalet bulunmaktadır

Alıntı 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir